Turinio valdymo sistemos. SEO optimizavimas


Populiariausias interneto svetainės kūrimo būdas

Šiuolaikinės web technologijos be turinio valdymo sistemų mažai kam įsivaizduojamos. Wordpress, Joomla ir daugelis kitų jau tapo bendriniais daiktavardžiais. Gebėjimas turinį tvarkyti be programuotojo įsikišimo sužavi didžiąją dalį vartotojų. Ši galimybė kaip reikiant palengvina ir programuotojų dalią. Juk sunku įsivaizduoti patyrusį, ambicingą, nuolat norintį tobulėti koduotoją, sėdintį dienų dienas ir atnaujinantį svetainės turinį. Dabar tokiais dalykais užsiimti gali ir dešimtį klasių baigusios sekretorės, kurių darbas pasipildo naujais iššūkiais - teks jau ne vien kavą virti! O ir įmonių vadovai delnuose spaudžia atliekamą dešimtinę. Puikus dalykas ta turinio valdymo sistema, bet tik iki to momento, kuomet "turinį atnaujinantys asmenys" įgauna programuotojų etiketes ir ima vadžias į savo rankas. Va tuomet ir prasideda.

TVS svetainių kokybė

"Sukurti" interneto svetainę naudojant turinio valdymo sistemą nėra sudėtinga. Ypač, jeigu naudojamos kitų jau sukurtos temos. Tereikia kelių mygtukų paspaudimų ją parsisiųsti ir instaliuoti. Baigta. Tačiau paskui pasirodo, jog jos yra vizualiai ir techniškai netvarkingos, negražios, nepatogios, o dažnai norint pilno funkcionalumo reikia pirkti mokamas "premium" versijas, kurių kainos tikrai kandžiojasi. Visgi, naršant internete į akis iškyla tokia tendencija, kad retas kuris yra pasiryžęs mokėti pinigus ir tenkinasi kukliomis ir labai netvarkingomis temomis arba bando redaguoti nemokamą versiją ir viską sujaukia iki tokio lygio, kad grąžinimas į pradinį lygį reikalauja daugiau pastangų ir laiko, nei kad pats pakeitimas. Daug paprasčiau yra sukurti naują temą, nei kad redaguoti esamą, nes kurdamas pats, žinai ir supranti, kas kaip veikia, ar bent turi nuojautą, kur kuri programos dalis aprašyta. Todėl mažiems internetiniams puslapiams, turintiems vos kelis įrašus, naudoti turinio valdymo sistemą nėra gerai, nes visą norimą turinį galima pateikti daug paprastesniais būdais, o jeigu yra didelis noras, rekomenduojame kreiptis į profesionalus.

TVS saugumas

Visa kas yra tavo kompiuteryje ar internete, gali būti pasiekiame iš bet kurio pasaulio krašto visiškai bet kuriam asmeniui. Tereikia turėti internetą ir šiek tiek gebėjimu, o kartais užtenka vos žiupsnelio sėkmės. Turinio valdymo sistemos yra valdomos interneto naršyklių pagalba, todėl prisijungimas prie jos yra visiškai atviras ir visiems pasiekiamas dalykas. Nedidelės kompanijos dažniausiai neapsunkina sau reikalų ir sukuria patį standartiškiausią ir mažiausiai saugų prisijungimą prie tvs: "admin admin". Tai yra labai dažnas atvejis, kuomet žmonės galvoja: "ai, vistiek niekas nenulauš. Nei čia kam įdomu.", tačiau teisybė yra tokia, kad yra tam tikra grupė asmenų, kurie tą daro ne dėl to, kad pastebėjo gramatinę klaidą Jūsų įraše ir siekia įsilaužti tam, jog pataisytų, o dėl to, kad galėtų padaryti kažką kvailo ir visai nenaudingo Jums. Todėl šiuo klausimu naudoti ne TVS yra daug saugiau, nes prisijungimas nėra atviras.

Turinio valdymo sistemų SEO optimizavimas

Kai kurios turinio valdymo sistemos nėra pritaikytos SEO optimizavimui, reikalaujančios papildomos konfigūracijos, kad Google rastų svetainę tinkamai, todėl vis dažniau kreipiamasi į SEO specialistus. Iš kitos pusės yra begalės nemokamų papildinių, kurie automatiškai aptvarko tinklapio turinį ir vartotojui pateikia galutinį variantą. Tačiau, ar verta viską palikti papildiniui?