Interneto svetainės kūrimas: nuo ko pradėti


Kaip pradėti kurti internetinę svetainę?

Turėti asmeninę ar viešą internetinę svetainę - tai dažnas interneto lankytojo noras. Vartotojų motyvai gali būti labai įvairūs - nuo asmeninio blogo ar patogaus būdo dalintis informacija, iki svetainės naujam startuoliui ar elektroninės parduotuvės. Kad ir kaip paprastai ir patraukliai tai skambėtų, daugeliui tai nėra lengvai įkandamas riešutas, nes retas internautas yra pasiryžęs investuoti laiką ir kurti savo internetinį puslapį. Kita vertus, žmonėms, norintiems tiesiog rašyti tekstus, reklamuoti savo paslaugas, ar paprasčiausiai būti rastiems internete dažnai nėra verta leisti begalę laiko programuojant ir prižiūrint svetainę. Akivaizdu - tai užtruks ilgiau, nei pati veikla, dėl kurios pirmiausiai ir yra kuriama svetainė? Jei patenkate į šią grupę, siūlome pasinaudoti web programuotojų komandos "Naujas žvilgsnis" paslaugomis. Na o norinčius tobulėti ir viską daryti savarankiškai kviečiame skaityti šį straipsnį.

Kas sudaro internetinę svetainę?

Sukurti paprasčiausią interneto svetainę gali kiekvienas, turintis veikiantį kompiuterį. Tam nereikalingi dideli ištekliai. Aišku, tai tebus paprastas, statiškas tinklalapis, tarkime, Jūsų verslo reprezentacinė svetainė, kuriai nereikalingos sudėtingos sistemos. Tokios svetainės susideda iš HTML ir CSS failų, kuriuos keliais pelės paspaudimais galime sukurti teksto redaktoriaus (pvz. Notepad) pagalba. HTML failuose talpinama puslapio informacija, o CSS failuose - grafinė informacija, stiliai. Jeigu svetainę lygintume su pastatu, tai HTML būtų sienos, stogas ir kitos struktūriškai reikšmingos detalės, o CSS - spalvos, dizainas ir stiliai, aprašomi standartizuota kalba. Puikus šaltinis pradėti mokytis HTML ir CSS yra savarankiškos w3schools pamokos. Čia galite ne tik išmokti internerinės svetainės programavimo pagrindus, bet ir sukurti savo pirmąją svetainę.

Tobulinant ir vystant interneto svetainę neretai prireikia daugiau funkcionalumo nei HTML ar CSS gali suteikti. Tarkime, užsiimate grindų dangos pardavimu ir norite padėti klientui suskaičiuoti jo patalpos kvadratūrą pagal įvestus ilgį ir plotį, bei apskaičiuoti bendrą pirkimo sumą pagal nurodytą dangos tipą. Nors tai yra visiškai nesudėtinga skaičiuoklė, tačiau jos negalėtume padaryti vien HTML ir CSS pagalba. Šiuo atveju mums prireiks JavaScript kalbos. JavaScript yra kalba, sukurta išskirtinai programavimui internete. Jei esate susipažinę su programavimo pagrindais, tuomet JavaScript Jums atrodys panaši į C šeimos kalbas. Šios kalbos funkcionalumas yra virtualiai beribis ir dauguma naujų internetinių įrankių yra sukurta šios kalbos pagalba. Animacijos, skaičiuoklės, internetinės programėlės - tai JavaScript pasėkmė. Turintiems programavimo patirties mokytis JavaScript yra nesudėtinga. Mūsų mėgstamiausias mokymosi šaltinis w3schools pamokos. Tačiau jei norite JavaScript funkcionalumo bet norite savo laiką investuoti kitur - "Naujas žvilgsnis" komanda yra pasirengusi Jums padėti.